Twój laptop uległ uszkodzeniu? Niestety, ale w komputerach Apple zdarzają się usterki. Na szczęście naprawa MacBooka w dobrym serwisie przebiega bez większych problemów. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat serwisu.
Naprawa MacBooka – popularne usterki
MacBooki to bardzo dobre komputery, które przez wiele lat nie wymagają naprawy. Jednak, gdy bateria osiąga około 1000 cykli ładowania, wówczas spada oryginalna pojemność akumulatora. To prowadzi do znaczącego spadku pracy, a co za tym idzie trzeba częściej korzystać z ładowarki. Kłopoty z pracą akumulatora są jednymi z najpopularniejszych usterek MacBooków. Na szczęście, regeneracja zużytych ogniw w pełni rozwiązuje ten problem i pozwala cieszyć się laptopem przez kolejne lata.
Wiele urządzeń ma również problem z powłoką antyrefleksyjną, która po pewnym czasie zaczyna się przebarwiać. Nie wpływa to znacząco na użytkowanie, ale na pewno sprawia, że komputer wygląda na zniszczony. Naprawić MacBooka można poprzez całkowite usunięcie powłoki antyrefleksu.
Trzecia najpopularniejsza usterka w MacBookach jest związana z nieprawidłowym działaniem klawiatury. Zacinające się klawisze uniemożliwiają normalne pisanie i korzystanie z urządzenia. Użytkownik nie jest w stanie wymienić klawiszy sam, dlatego na naprawę MacBooka musi udać się do profesjonalnego serwisu. Zazwyczaj konieczna jest wymiana całej klawiatury, choć w niektórych przypadkach można dokonać wymiany tylko poszczególnych klawiszy.
MacBooki mają również problemy z poprawnym działaniem płyty głównej, co objawia się paskami na ekranie, kłopotami z poprawnym uruchamianiem aplikacji, czy systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, że naprawa tej usterki MacBooka jest niezwykle trudna. Bardzo ważne, aby wybrać miejsce, specjalizujące się w tego typu naprawach. Serwis AppleFix powiedział nam, że 99% płyt głównych można uratować! Niezbędna do tego jest dobra diagnoza i doświadczenie serwisanta.
Naprawa MacBooka – co można naprawić?
Oprócz wyżej wymienionych usterek, w MacBookach można naprawić także port ładowania, matrycę, czy dysk SSD. Użytkownicy, którzy narzekają na spadek wydajności powinni udać się do serwisu na profesjonalne czyszczenie komputera. Po usunięciu kurzu, jak i uzupełnieniu pasty termoprzewodzącej, urządzenie powinno odzyskać dawną szybkość. Tak naprawdę większość problemów w MacBookach można rozwiązać. Wszystko zależy od serwisu, któremu powierzysz swojego laptopa.
Ile trwa naprawa MacBooka
Naprawa MacBooka jest uzależniona od konkretnej usterki. W przypadku wymiany baterii, czyszczenia wnętrza, czy wymiany klawiatury trzeba liczyć się z 2-3 dniami roboczymi. Zdecydowanie więcej czasu potrzeba na naprawę płyty głównej. Diagnoza wraz z wykonaniem usługi zwykle zajmuje dobremu serwisowi około 7 dni roboczych.
Swój komputer możesz przekazać do serwisu bez wychodzenia z domu. Serwis AppleFix oferuje naprawę wysyłkową sprzętu Apple. Wystarczy, że wypełnisz formularz i zamówisz darmowego kuriera. Twój MacBook zostanie naprawiony w kilka dni.